از قیمت تا تاریخ معرفی «پلی استیشن 5»؛ زمان چندانی تا رونمایی از اسطوره سونی باقی نمانده

هواداران «پلی استیشن» شدیداً به دنبال اخبار جدیدی از کنسول PlayStation 5 هستند؛ از شایعه تا نقل قول‌های توسعه دهندگان بازی…اما این بار پای یک خبر رسمی و واقعی از سوی «سونی» در میان است. خبری که می‌تواند تاریخ دقیق رونمایی از پلی استیشن 5 را به همراه اعلام تمام جزئیات فنی در پی داشته باشد. همچنین در این مطلب به سراغ قیمت احتمالی PS5 خواهیم رفت که از سوی یک فروشگاه معتبر اعلام شده است.

پلی استیشن 5 با چه قیمتی روانه بازار خواهد شد؟
می دانیم که احتمال ضرر سونی از فروش هر دستگاه PlayStation 5 بسیار زیاد است. نظرسنجی و اطلاعاتی که تا کنون جمع آوری شده است، حاکی از آن است که قیمت PS5 می‌تواند بین 400 تا حتی 990 دلار باشد. سخت افزار قدرتمند، تغییرات کنترلر، اضافه شدن درایو SSD و… از جمله عواملی است که منجر به افزایش قیمت کنسول‌های نسل نهم می‌شود. با این وجود سازندگان می‌دانند که یکی از برتری‌های کنسول‌های بازی نسبت به PC، قیمت تمام شده آنها بوده و کاربران هزینه‌های بالایی را برای خرید یک کنسول بازی پرداخت نخواهند کرد.

PS5-MAG-2.png

یک فروشگاه ایتالیایی معروف به تازگی در صفحه اختصاصی پلی استیشن 5 تغییراتی را ایجاد کرده است. این فروشگاه قیمت هر دستگاه PS5 را 450 یورو (488 دلار آمریکا) اعلام کرده است. به نظر می‌رسد که این قیمت برای کنسول PS5 معقول و منطقی باشد. پیش از این هم محدوده قیمت 500 دلاری برای این کنسول توسط بسیاری از منابع اعلام شده بود. به گفته این منبع، کنسول پلی استیشن 5 در ماه نوامبر در بازار دیده خواهد شد.

رویداد رسمی پلی استیشن و معرفی PS5!
جدیدترین نسخه از مجله رسمی پلی استیشن (PlayStation Magazine (OPM)) در تاریخ 2 ژوئن، برابر با 13 خرداد ماه سال جاری منتشر خواهد شد. این مجله به دلیل محتوای ارزشمند و رسمی، بسیار مورد توجه گیمرها و طرفداران PS5 قرار دارد. با این وجود صفحه نخست تبلیغاتی این مجله که برای مشترکین ارسال شده است، خبر از یک رویداد بسیار مهم در زمینه PS5 می‌دهد.

تمرکز آخرین شماره از مجله PlayStation Magazine به کنسول پلی استیشن 5، حاکی از آن است که شایعات در زمینه معرفی این کنسول در خرداد ماه امسال، به واقعیت مبدل خواهند شد. آقای جف گراب، نویسنده نویسنده گیمزبیت که تا پیش از این تاریخ آخرین رویداد نینتندو دایرکت را به درستی اعلام کرده بود، با اعتماد کامل اعلام کرده است که سونی PS5 را در تاریخ 4 ژوئن (15 خرداد ماه امسال) در یک رویداد اختصاصی معرفی خواهد کرد.

PS5-MAG-1.jpg

در این رویداد افزون بر رونمایی از کنسول پلی استیشن 5، برخی بازی‌های این کنسول نیز دیده خواهند شد. همچنین سونی از ویژگی‌های سر به مهر کنسول نسل نهمی خود، از جمله قابلیت Boost پرده برداری کرده و توضیحاتی را در زمینه این ویژگی‌ها ارائه خواهد کرد. اما برخی منابع معتبر همچنان به داده‌های پیشین پایبند بوده و به نظر آنها، سونی در ماه مه یعنی چیزی در حدود 1 ماه دیگر، PS5 را معرفی خواهد کرد. در نتیجه پرداختن مجله OPM به بازی، ویژگی‌ها و… پلی استیشن 5 در اکثر صفحات به دلیل معرفی این کنسول پیش از انتشار این مجله است.

در نهایت آنچه که به وضوح روشن است، معرفی رسمی PS5 تا خرداد ماه امسال خواهد بود. زمان چندانی تا رونمایی از کنسول هیجان انگیز پلی استیشن 5 باقی نمانده است…

پارسینه وب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.