گزارش بزرگ JPR منتشر شد؛ تمایل گیمرها به کدام کارت گرافیک بیشتر است؟

آیا شما هم به خرید کارت‌های گرافیک NVIDIA تمایل بیشتری دارید؟ دلایل عقب ماندن AMD از NVIDIA در بازار کارت‌های گرافیک چیست؟

موسسه JPR به تازگی گزارش بسیار بزرگی را در زمینه استفاده کاربران از سخت افزارها منتشر کرده است که بخشی از این گزارش به تعداد کاربرانی می‌پردازد که از کارت‌های مطلب به بخش کارت‌های گرافیک آن خواهیم پرداخت.

این گزارش که نتایج نظرسنجی 4.447 نفر را نشان می‌دهد، حاکی از آن است که اکثریت گیمرها از کارت‌های گرافیک NVIDIA استفاده می‌کنند. این بررسی که در ماه اکتبر انجام گرفته است، نشان می‌دهد که نزدیک به 41 درصد از کاربران تمایل خود به کارت‌های گرافیک AMD را اعلام کرده و سهم NVIDIA از این نظر سنجی 55 درصد بوده است. جالب است بدانید که از این میزان 27 درصد کاربران اعلام کرده‌اند که از کارت‌های گرافیک سری RTX کمپانی انویدیا استفاده می‌کنند.

AMD-VS-NVIDIANVIDIA-1.png

بسیاری از جزئیات و نتایج گزارش بزرگ و مفصل JPR به صورت عمومی منتشر نشده است؛ در واقع اگر قصد اطلاعات از این جزئیات را داشته باشید، می‌توانید اقدام به خرید این گزارش کرده و باید هزینه آن را پرداخت کنید. به صورت عمومی، 74 درصد از بازار کارت‌های گرافیک در اختیار NVIDIA بوده و مابقی آن عمدتاً به دست AMD اداره می‌شود. با ورود کارت‌های گرافیک Intel در سال جاری و آینده، احتمالاً شاهد تغییراتی در این رویه خواهیم بود.

پارسینه وب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.