لنوو QRD با تراشه نسل سوم اسنپدراگون 8CX در گیک بنچ رویت شد

لنوو QRD با تراشه نسل سوم اسنپدراگون 8CX در گیک بنچ رویت شد

لنوو روی دستگاه جدیدی با نام احتمالی QRD کار می‌کند که با تراشه نسل سوم اسنپدراگون ۸CX در بنچمارک گیک‌بنچ ظاهر شده است. این دستگاه ممکن است تبلت یا لپ‌تاپ جدیدی باشد که حین کار کردن گرمای کمی تولید می‌کند.

کوالکام از نسخه اصلی چیپ اسنپدراگون ۸CX در پایان سال ۲۰۱۸ رونمایی کرد. سال گذشته میلادی نیز، نسل دوم همین تراشه را به بازار عرضه کرد و اکنون نسل سوم چیپ مذکور قرار است روی دستگاه جدید لنوو به کار گرفته شود. هنوز اطلاعات زیادی در مورد دستگاه جدید لنوو در دست نیست، اما قرار است با ویندوز ۱۱ را اجرا کند.

دستگاه جدید لنوو ممکن است تبلت یا لپ‌تاپ باشد و این احتمال وجود دارد به عنوان نسل بعدی لنوو IdeaPad 5G اوایل سال آینده میلادی با تراشه مذکور رونمایی شود. شاید لنوو تصمیم گرفته لپ‌تاپ جدیدی را با مشخصاتی کاربرپسند به بازار عرضه کند.

لنوو QRD با تراشه نسل سوم اسنپدراگون 8CX در گیک بنچ رویت شد

مستندات گیک‌بنچ نشان می‌دهد دستگاه جدید لنوو در آزمون چند هسته‌ای موفق به کسب امتیاز بالای ۵۰۰۰ شده که امتیازی دو برابر نتایج آزمون چند هسته‌ای با نسل اول این تراشه محسوب می‌شود.

نتایج آزمون تک هسته‌ای مشابه تراشه اسنپدراگون ۸ Gen1 و حدود ۱۰۱۰ گزارش شده که نشان می‌دهد احتمالا نسل سوم چیپ ۸CX از همان هسته اصلی کورتکس X2 بهره می‌برد.

لنوو QRD با تراشه نسل سوم اسنپدراگون 8CX در گیک بنچ رویت شد

همچنین به نظر می‌رسد لنوو QRD که می‌تواند تبلت یا لپ تاپ جدید این شرکت باشد، احتمالا گرمای کمتری نسبت به گوشی‌های هوشمند تولید می‌کند. در نظر داشته باشید که نتایج بنچمارک چندان دقیق نیست و باید منتظر ماند تا اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه به اشتراک گذاشته شود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که کوالکام تایید کرده که خبری از نام اسنپدراگون ۸۹۸ نخواهد بود و باید منتظر معرفی آن با نام اسنپدراگون ۸ Gen1 باشیم، نامی که شایعات در چند روز پیش به آن اشاره کرده بودند. در سال‌های آینده هم باید منتظر افزودن نسل‌های جدید با عبارت Gen2 و Gen3 به تراشه‌های پرچمدار کوالکام باشیم.

پارسینه وب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.