شرکت ارتباطات زیرساخت: برای جبران کمبود پهنای باند اینترنت ایام نوروز برنامه ویژه‌ای داریم

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به افزایش استفاده کاربران از اینترنت و دلایل آن اعلام کرد که با هدف مدیریت ریسک اثرات کرونا در نوروز ۹۹، افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه ارتباطی پیش بینی شده و اجرایی خواهد شد.

همانطور که می‌دانید با اعلام کردن اختصاص ترافیک 100 گیگابایتی برای کلیه کاربران اینترنت، وضعیت سرعت دسترسی به اینترنت در سراسر کشور به صورت ملموسی از کاهش کیفیت خبر می‌دهد. در همین راستا، سجاد بنابی نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با مهر با توجه به ادامه روند تعطیلات کرونا و همزمانی با عید نوروز از ظرفیت سازی جدید برای شبکه پهنای باند اینترنت خبر داد. بنابی در این مورد گفت:

 با توجه به آثار مساله بیماری کرونا بر رفتار کاربران که افزایش ۵۰ درصدی استفاده از اینترنت و دیتا را در هفته‌های اخیر در پی داشته است، با هدف مدیریت ریسک اثرات تداوم این بیماری در ایام نوروز، افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه پیش بینی شده است.

این افزایش ظرفیت برای شبکه IP داخلی و درگاه‌های بین‌الملل و نیز بستر انتقال آن است که به همراه مذاکره و توافق با پروایدرهای بین‌المللی جهت تامین ظرفیت پیش بینی شده، از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت صورت پذیرفته است.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین به این مورد نیز اشاره کرد که طی هماهنگی با اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت ثابت، افزایش ظرفیت شبکه دسترسی و بهبود کیفیت سرویس دریافتی کاربران نیز برای روزهای آینده و تعطیلات نوروز ۹۹ در حال انجام است.

در این زمینه باید یادآور شویم که طی ۲۰ روز اخیر و با توجه به افزایش استفاده کاربران از اینترنت به دلیل دورکاری و خانه نشینی، میزان مصرف دیتای کشور مطابق با برآورد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است که گفته شده است از این میزان افزایش ۵۰ درصدی، سهم شبکه ملی اطلاعات ۳۰ درصد و سهم اینترنت بین‌الملل ۲۰ درصد در میزان مصرف دیتای کاربران بوده است.

از ۱۷ اسفندماه جاری نیز وزیر ارتباطات در پاسخ به درخواست بسیاری از کاربران برای ارزان شدن قیمت اینترنت در شرایط بحران کرونا، از اپراتورهای اینترنت ثابت خواست تا بسته اینترنت با حجم مصرف ۱۰۰ گیگابایت را به صورت رایگان و تا پایان اسفندماه برای کاربرانشان فعال کنند.

این هدیه شامل کاربران اینترنت موبایل نمی‌شود و اپراتورهای موبایل تنها، مصرف داخلی کاربران روی شبکه ملی اطلاعات را در شرایط کنونی به یک سوم قیمت اینترنت بین‌الملل کاهش دادند

پارسینه وب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.