اولین تصاویر از مادربردهای فوق حرفه‌ای ایسوس Z590؛ قدرتمندترین پرچمدارها

ایسوس Z590

مادربردهای فوق حرفه‌ای ایسوس Z590

با وجود آنکه زمان چندانی تا معرفی رسمی مادربردهای Intel 500، با پرچمداری Z590های جذاب باقی نمانده است، اما به تازگی شاهد انتشار تصاویر چهار مادربرد قدرتمند و پیشرفته، با چیپست Z590 هستیم. این شما و این هم غول‌های گیمینگ جدید؛ از ASUS MAXIMUS XIII EXTREME GLACIAL تا MAXIMUS XIII HERO.

به تازگی شاهد انتشار تصاویر چهار مادربرد مبتنی بر چیپست Z590، از کمپانی ASUS هستیم. این تصاویر به ما نشان می‌دهند که کمپانی‌های سازنده مادربرد، برای ارائه پرچمداران جدید حسابی دندان تیز کرده‌اند. مادربردهای سری 500 همچنان به سوکت LGA 1200 مجهز هستند؛ این خانواده که میزبان پردازنده‌های نسل یازدهمی Rocket Lake-S خواهند بود، از گذرگاه PCI-E 4.0 نیز پشتیبانی خواهند کرد.

ROGZ-01.jpg

همچنین برای اولین بار، اینتل یک چیپست دیگر به جز چیپست پرچمدار گروه (Z590) را برای اورکلاک پردازنده آماده کرده است که به احتمال زیاد، این ویژگی به B560 تعلق می‌گیرد. و اما تصاویر منتشر شده از سوی برخی منابع، چهار مادربرد با چیپست Z590، از کمپانی ایسوس را نشان می‌دهد. ASUS Z590 MAXIMUS XIII EXTREME GLACIAL یک غول به تمام معنی است که برای تهویه مدار تغذیه (VRM)، چیپست و SSD، از یک بلاک خنک کننده مایع استفاده می‌کند.

ROGZ-02.jpg

این مادربرد یکی از برترین پرچمدارهای جهان خواهد بود؛ با این وجود بهتر است که منتظر معرفی دستاوردهای دیگر شرکت‌های مشابه نیز باشیم. مادربرد MAXIMUS XIII HERO سیزدهمین محصول از خانواده هیرو، به نسبت نسل پیشین با تغییراتی جالب فنی توجه همراه است. به عنوان مثال، به جای استفاده از یک رابط 4 و 8 پین در EATX12V، دو پایه 8 پین را مد نظر قرار داده است.

ROGZ-03.jpg

مادربرد سوم با نام ASUS TUF Z590-PLUS WIFI، طراحی جدید و زاویه دار TUF را به همراه دارد. این مادربرد به نسبت دو مدل نخست از قیمت کمتری برخوردار بوده اما به وضوح مشخص است که حتی این مدل نیز با مدار تغذیه بهبود یافته به نسبت نسل پیش همراه است. مادربرد آخر نیز ASUS Prime Z590-A نام دارد. این مادربرد یکی از پرچمداران اقتصادی ایسوس با چیپست Z590 است.

ROGZ-04.jpg

مادربردهای Z590 و به طور کلی سری 500، به زودی و در جریان مراسم اختصاصی اینتل در حاشیه CES 2021 معرفی خواهند شد. اگر قصد خرید یک سیستم جدید را دارید، توصیه می‌کنیم که کمی دست نگه داشته و در انتظار پلتفرم نسل یازدهم باشید.

پارسینه وب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.